NASLOVNICA

Upisi u srednje škole: obavijest za prijavnice

Poštovani roditelji i dragi osmaši,

ove školske godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja propisalo je mogućnost dostave prijavnica, upisnica i dokumentacije o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, osobno ili elektroničkim putem (skenirano ili slikano).

U skladu s tim, učenici i roditelji mogu ispisati prijavnicu sa stranice upisi.hr (mogućnost ispisa prijavnica je od 22. do 24.7.2020.) te istu dostaviti osobno u osnovnu školu ili na e-mail adresu: upisnopovjerenstvo.lekenik@gmail.com. Prijavnica može biti uslikana mobitelom ili skenirana, ali obavezno s potpisom roditelja i učenika. Ako su prijavnice poslane elektroničkim putem, originale nije potrebno dostaviti u školu.

Potpisanu prijavnicu elektroničkim putem može dostaviti samo roditelj/skrbnik i to, u pravilu, s elektroničke adrese koja je za kontakt roditelja/skrbnika navedena u e-Dnevniku.

Ako učenik i roditelj/skrbnik nemaju mogućnost ispisati popunjenu prijavnicu i nemaju digitalni potpis, popunjenu prijavnicu može ispisati razrednik, a učenik i roditelj dolaze osobno u školu i vlastoručno potpisuju prijavnicu.

Oni roditelji koji žele prijavnicu isprintati u školi, molimo da to učine 23. srpnja 2020. godine od 8:00 do 12:00 sati, uz prethodnu najavu razredniku/ici kako bi im unaprijed mogli pripremiti potrebnu dokumentaciju.

Dostavljanje prijavice je obvezan korak prilikom upisa u srednju školu kako bi osnovna škola mogla evidentirati da je učenik prijavio obrazovne programe. Time su učenikove i roditeljeve obveze prema osnovnoj školi završene.

Upisnice i ostalu potrebnu dokumentaciju koju dostavljate u srednju školu također možete dostaviti osobno ili putem elektoničke pošte. Detaljne informacije pronaći ćete na službenoj stranici škole koju Vaše dijete upisuje.

Također, podsjećamo da su učenici osmog razreda dužni vratiti knjige u školu.

objavio: Anela Barun   datum: 6. 7. 2020.

« Studeni 2020 »

Raspored informacija

Ministarstvo znanost...

Carnet

Narodne novine

Sviđa li Vam se nova web stranica?