Važne obavijesti za početak nastave u šk. 2020./2021. g.

Dragi roditelji i učenici,

u ponedjeljak, 7. rujna, počinje nam nova školska godina, nova nažalost i po uvjetima u kojima će se odvijati nastava. Potrudili smo se u školi implementirati detaljne preporuke koje smo dobili i na taj način maksimalno zaštititi i učenike i sve nas. Kako bismo smanjili rizik od zaraze, osim same organizacije načina rada u školi, potrebna nam je pomoć naših učenika i roditelja. Samo zajedničkim snagama možemo postići da se svi u školi osjećamo sigurno.

Molimo vas kao roditelje da objasnite djeci koliko je važno da se svi pridržavamo novih pravila i da će se morati naviknuti na „novu“ školu. Nadamo se svi da će ovaj novi način nastave i života što kraće potrajati. Do tada, budimo odgovorni svi zajedno!

U nastavku slijede detaljnije upute o organizacijskim mjerama za početak nastave.

Organizacijske mjere za početak školske 2020./2021. godine

ORGANIZACIJA RADA SA UČENICIMA

Svaki razred boravi u svojoj učionici. Učenici od 1. – 6. razreda neće morati nositi maske budući da su u tim razredima osigurani potrebni uvjeti.

Učenici 7. i 8. razreda trebat će nositi maske.

IZBORNA NASTAVA:

Organizirana je u blok satovima za one odgojno-obrazovne skupine koje su nastale spajanjem učenika iz više razrednih odjela za koji će se organizirati mješoviti oblik nastave.

IZBORNI PREDMETI U RN:

Učitelji izbornih predmeta u razrednoj nastavi koriste masku.

ČIŠĆENJE PROSTORIJA:

Na početku i na kraju svake smjene će se čistiti sve prostorije u kojima su boravili učenici i djelatnici škole. Zajedničke prostorije će se čistiti za vrijeme nastave.

ŠKOLSKI ODMOR:

Učenici neće izlaziti zajedno na školski odmor. Za vrijeme školskog sata moći će pojedinačno odlaziti u zajednički WC.

Nastava će se za predmetnu nastavu održavati u jednoj smjeni, a u razrednoj u dvije smjene.

Učenici putnici od 1. – 8. razreda moraju nositi maske u školskim autobusima.

Zaštitne maske od tekstila i jednokratnu dobit će svi učenici. Prvi dan moraju ponijeti svoje a kada dođu u školu zaštitne maske bit će im podijeljene. Važno je održavati razmak 1,5 metar.

Učenici predmetne nastave ulaze na glavni a razredna na mali ulaz. Pri ulasku važno je održavati razmak.

Učenike će u školu uvoditi razredni učitelj i spremačice koje su zadužene za red pri ulasku u školu i dezinfekciju ruku.

Svi roditelji su dužni izmjeriti djeci temperaturu svaki dan prije škole a roditelji učenika od

1. – 4. razreda potrebni su upisati u informativku ili bilježnicu.

Prvi dan škole nastava za učenike od 2. – 8. razreda počinje u 8:00 sati te završava u 10:30 sati.

Za prvi razred početak nastave je u 8:45 sati a završava u 10:30 sati.

Svi učenici moraju ponijeti torbu za preuzimanje udžbenika i raspored sati.

Prvi tjedan nastave u školi neće biti organizirane prehrane u školskoj kuhinji.

Molimo Vas da redovno pratite našu web stranicu škole zbog daljnjih obavijesti.

objavio: Natalija Blažinić   datum: 3. 9. 2020.

« Ožujak 2024 »