9.2.2021. Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta obilježili smo i u našoj školi, s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, osobito među mlađom djecom.

Na sam Dan sigurnijeg interneta, u utorak, 9. veljače, učenici od 1. do  4. razreda su svoje znanje o sigurnom korištenju interneta ponovili, prisjetili se, a i nešto novo naučili putem interaktivnih plakata koje je osmislila učiteljica Informatike. Svoje znanje su na kraju provjerili u kvizovima znanja. Želja je bila osvijestiti učenike razredne nastave naše škole o opasnostima koje vrebaju na internetu.

U  8.c odjelu obilježen je 9.2.2021. Međunarodni dan sigurnijeg interneta. Tijekom dana  učenici su sudjelovali u online kvizu koji je bio dostupan od 9.00 do 19.00 sati u organizciji Centra za sigurniji Internet koji nam je poslao pristupne linkove. U 11.00 sati započeo je webinar za djecu i mlade pod nazivom „Gdje si ti u digitalnoj džungli?“ na kojem su prisustvovali brojni poznati youtuberi, koji su govorili o svom iskustvu na internetu. Na satu razrednog odjela (imali smo online nastavu) proučili smo videomaterijale: Društvene mreže i mladi, Gaming i Ovisnost o internetu,  te su učenici izrađivali plakate o sigurnijem internetu za razredni pano.

Udruga Suradnici u učenju ponudila je učenicima interaktivnu Potragu za boljim internetom koju su mogli riješiti do 16 sati.

Na kraju je poslan izvještaj Centru za sigurniji internet s osvrtom na provedbu i učeničkim radovima.

Zbog održavanja online nastave Informatike nismo bili u mogućnosti napraviti nešto zajedničko u školi, no nadamo se da ćemo to nadoknaditi čim prije kada se učenici vrate u školske klupe.

Učiteljica Informatike

Ana Grahovac Andrić

Učiteljica povijesti

Nina Pavlenić

objavio: Ana Grahovac Andrić   datum: 10. 2. 2021.

« Svibanj 2024 »