Obilježavanje Dana hrvatskoga jezika 2022.

Učenici od 5. do 8. razreda OŠ  Mladost, Lekenik obilježili su i ove godine Dane hrvatskoga jezika različitim aktivnostima na satu Hrvatskoga jezika od 11. do 17. ožujka.

Promišljalo se i pisalo o tome zašto volimo naš jezik, izrađivali su se plakati, smišljali su se i pisali tekstovi glagoljicom, a najzanimljivije i najnapetije bilo je natjecanje u jezičnom kvizu u učenicima omiljenoj aplikaciji Kahoot. Među najboljim skupinama u svakom razredu odabrana je prema bodovima skupina koja je konkurirala skupinama iz paralelnih razreda. Tako smo dobili pobjedničke skupine u svakom 5., 6., 7. i 8. razredu.

Naravno da smo pobjednike nagradili i prigodnim nagradama. Osim keksa kojima su se zasladili, učenici pobjedničkih skupina dobili su nagradne kartice kojima su mogli ostvariti neke pogodnosti kod učiteljica Hrvatskog jezika, kao što su odgoda usmenog ispitivanja i sl.

Od 5. do 8. razreda najbolje su bile sljedeće skupine: među 5. razredima skupina iz 5. b, među 6. razredima pobijedila je skupina iz 6. a. Najbolja skupina u 7. razredima bila je iz 7. b, dok je najbolja skupina među osmašima u jezičnom kvizu bila iz 8. c razreda. Čestitamo pobjednicima!

Ciljevi ovih aktivnosti bili su potaknuti učenike na osvješćivanje važnosti materinskoga jezika i  ljubavi prema njemu, koliko god im se učenje hrvatskoga standardnoga jezika činilo teškim. A naravno, usput je bio i cilj zabaviti se i pružiti priliku učenicima za drugačiji način učenja.

Učiteljica Hrvatskoga jezika: Marija Matković

objavio: Ana Grahovac Andrić   datum: 29. 3. 2022.

« Svibanj 2024 »