Klokan bez granica

Hrvatsko matematičko društvo već godinama organizira natjecanje “Klokan bez granica”. Radi se o međunarodnom natjecanju koje se isti dan održava u mnogim državama diljem svijeta, a čiji je cilj  popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje.

Ove se godine po prvi puta natjecanje održalo 16. ožujka i u našoj školi. Odaziv je bio velik, natjecalo se 76 učenika u četiri kategorije, Pčelice (drugi razredi), Leptirići (treći razredi), Ecolier (četvrti i peti razredi), Benjamin (šesti i sedmi razredi) i Cadeti (osmi razredi).

Objavom konačnih rezultata natjecanja Klokan bez granica, polako privodimo kraju uspješnu godinu u raznim učeničkim natjecanjima. Pohvaljujemo učenike koji su se odvažili zakoračiti u svijet međusobnog odmjeravanja znanja i kompetencija iz područja matematike te se nadamo da će se i iduće godine prijaviti u još većem broju. Od ukupno 76 učenika, naša škola može biti ponosna jer je jedan učenik upisao svoj uspjeh među 10 % najboljih sudionika na razini države.

U kategoriji Leptirići (3. razredi) sa maksimalnim brojem bodova istaknuo se učenik Noa Dumbović osvojenim 1. mjestom.

Još jednom čestitamo svim učenicima i njihovim učiteljicama i učiteljima na ostvarenim rezultatima te posebno pohvaljujemo učenika koji se upisao među 10% najboljih sudionika u svojoj kategoriji.

Bravo i vidimo se i iduće godine!

Povjerenik za natjecanje Igor Dumbović

REZULTATI MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG NATJECANJA

„KLOKAN BEZ GRANICA“ održanog 16. ožujka 2023.

Nagrađeni natjecatelji

*učenik s uspjehom među 10 % najboljih svih sudionika natjecanja

Ostali nenagrađeni učenici rezultate mogu vidjeti kod svojih predmetnih ili razrednih učitelja.

objavio: Ana Grahovac Andrić   datum: 17. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »